Spływ kajakowy...

[25 sierpnia 2009]
W dniach 22-24 sierpnia ks. Robert Mieczkowski (wikariusz w naszej parafii) zorganizował spływ kajakowy rzeką Pisą połączony z biwakiem w Balikach dla młodzieży szkolnej od lat 12. Wyprawę rozpoczęliśmy poranną zbiórką. Następnie udaliśmy się do miejscowości Cieciory, skąd ruszyliśmy w 22km przeprawę kajakami. Wyczerpani po niejednokrotnym „zaliczeniu krzaczastego brzegu” mieliśmy możliwość zrelaksowania się przy muzyce i ognisku. Jednak wcześniej wspólnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej.

Praca wrze...

[12 sierpnia 2009]
W naszej wspólnocie parafialnej wakacje upływają pod znakiem pracy, gdyż wykonywane są prace przy osuszaniu Kościoła i budynku plebanii. Zabieg ten był niezbędny, ponieważ utrzymywanie się wilgoci w przegrodzie budowlanej może stać się przyczyną powstawania i rozwoju korozji biologicznej, obniżenia trwałości muru, pogorszenia parametrów mikroklimatu i warunków zdrowotnych. Duża wilgotność powoduje też zwiększenie strat ciepła oraz powstawanie wtórnego zawilgocenia, wywołanego kondensacją pary wodnej na powierzchni i wewnątrz ścian.

Czuwanie modlitewne...

[28 czerwca 2009]
Dnia 23 czerwca 2009r w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się Nocne Czuwanie Modlitewne, zainicjowane przez kl. Szymona Kurpiewskiego wraz z ks. Robertem Mieczkowskim. Błagania zanoszone ku Bogu były urozmaicone śpiewem oraz prezentacją multimedialną nt.: krzyża świętego przygotowaną przez kleryka Szymona. Czuwanie miało charakter Taize.
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 [ 7 ]