Z „Bożą Nutą” wspominaliśmy św. Jana Pawła II

[27 października 2016]

Św. Jan Paweł II jest szczególnie bliski wszystkim Polakom. Wspominamy Jego Osobę, nauczanie, podejmowane działania przy różnych okazjach. Także w październiku wracamy pamięcią do wydarzeń z roku 1978 i radości połączonej z dumą po oficjalnym ogłoszeniu „Habemus Papam”, kiedy zobaczyliśmy w watykańskim oknie polskiego kardynała Karola Wojtyłę, ale już jako następcę św. Piotra. Z perspektywy czasu widać, jak wiele dobra wniósł On w życie naszego narodu, życie Polek i Polaków, co więcej w wydarzenia na całym świecie. Ciągle możemy czerpać z Jego mądrości, odkrywać ją na nowo.

W naszym parafialnym kościele w Miastkowie Osobę św. Jana Pawła II wspominaliśmy 16 października 2016r. Aby uświetnić obchody tego szczególnego dnia, Ks. Kanonik Czesław Dygan, proboszcz parafii, zaprosił katolicki zespół wokalno – instrumentalny „Boża Nuta”. Zespół zapewniał oprawę liturgii Mszy świętej wraz z koncertem po niej zgodnie z niedzielnym harmonogramem. Muzykująco uczciliśmy więc naszego wielkiego Rodaka – piękną muzyką oraz cudownym śpiewem naszych Gości: p. Zbigniewa Drobot (założyciela i kierownika zespołu), p. Szymona Kurowskiego, p. Janusza Rosińskiego, Ireneusza Elwarda, p. Waldemara Kulasińskiego, p. Agnieszki Drobot, p. Marty Dąbrowskiej, p. Karoliny Pleńskiej, p. Karoliny Rogalskiej, p.Natalii Rosińskiej oraz ks. Jarosława Świderek („nie gościa” – to nasz Ksiądz Wikariusz!).

Zespół „Boża Nuta” działa przy parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku. Zajmuje się on oprawą muzyczną Mszy świętej okolicznościowej śpiewając na chwałę Pana, a ludziom ku radości. Można ucieszyć serce ich śpiewem i muzyką sięgając po zapis twórczości, gdyż zespół wydał już trzy płyty.

Dziękujemy „Boża Nuto” za dar wspólnej modlitwy i wspomnień o Janie Pawle II życząc natchnień do dalszej pracy.