Nie dodano wpisu do statystyk. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system, ip, ip_2, link, zmienne, id) VALUES ('2023-12-08 ' at line 1INSERT INTO statystyki (data, skad, system, ip, ip_2, link, zmienne, id) VALUES ('2023-12-08 13:14:37', 'Bezpośrednio', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '18.205.26.39', '', '/index.php', '&strona=3', ''); Parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie

Światowe Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej

[12 kwietnia 2016]

2 i 3 kwietnia 2016 r. w Ostrołęce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej.  Młodzież z naszej parafii również uczestniczyła w tym szczególnym wydarzeniu. Razem z prawie dwoma tysiącami młodych z naszej diecezji wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy, uczestniczyliśmy w procesji miłosierdzia, koncertach, konferencjach.  Nasze dwudniowe świętowanie zakończyliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem  Ks. bp Janusza Stepnowskiego.


Życzenia Wielkanocne Ks. proboszcza

[12 kwietnia 2016]

Niech to święto Paschy Roku Pańskiego 2016 – skłoni nas do ponownego rozważania Tajemnic Wiary i stanie się okazją do ponownego odnowienia więzi ze Zmartwychwstałym Chrystusem, źródłem miłości i nadziei, Panem życia i śmierci.

Życzę Wam Kochani parafianie i tym, którzy czytają te życzenia – pokoju w rodzinach i na świecie.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetla każdy dzień, aż do pełnego spotkania z Nim.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał.

Radosnego Alleluja życzy Ks. Kan. Czesław Dygan.

Triduum Paschalne

[11 kwietnia 2016]
Triduum Paschalne jest najważniejszym wydarzeniem roku liturgicznego w Kościele katolickim. Jest ono urzeczywistnieniem w mistyczny sposób męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Droga krzyżowa ulicami Miastkowa

[22 marca 2016]
Droga krzyżowa przechodząca ulicami miejscowości to piękny zwyczaj i wspaniała tradycja. Pokazuje nasze zaangażowanie w życie parafii. Jest pięknym ​wyrazem naszej wiary w Jezusa Chrystusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Również nasza parafia wyruszyła 18 marca aby dźwigać krzyż Jezusa. Ulicami Miastkowa przeszliśmy aby pokazać naszą wiarę. Chcemy aby Jezus zawsze nas prowadził i pomagał dźwigać krzyże naszej codzienności.

Rekolekcje Wielkopostne

[08 marca 2016]
W dniach od 4 do 6 marca w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je Ks. dr Tomasz Olszewski - Dyrektor SPESS MEDIA GROUP. Był to szczególny czas w roku naszego Kościoła, czas próby, nauk, zastanowienia się nad sobą i własnym życiem. Rekolekcje są też szansą dla nas, by się zatrzymać na chwilę, wyciszyć, a przede wszystkim spotkać Boga. Ks. Rekolekcjoniście dziękujemy za wygłoszone nauki i obiecujemy pamięć w modlitwie.

Turniej piłki nożnej

[08 marca 2016]
W sobotę 13 lutego w Śniadowie odbył się Turniej Piłki Halowej Ministrantów  o Puchar Księdza Dziekana Dekanatu pw. św. Brunona w Łomży. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 w hali sportowej. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W zmaganiach sportowych wzięły udział drużyny wraz ze swoimi opiekunami: Łomża z ks. Piotrem Kleczyńskim, Szczepankowo z ks. Szymonem Pieńkowskim , Śniadowo z ks. Piotrem Jarnickim, Miastkowo i Rydzewo z ks. Dariuszem Tybura. W czasie rywalizacji o miejsca na podium nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę. W samo południe wszyscy zawodnicy, opiekunowie i kibice uczestniczyli w modlitwie Anioł Pański, którą poprowadził ksiądz Piotr Kleczyński. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli ministranci ze szkół:  podstawowej ze Szczepankowa, gimnazjalnej z Miastkowa oraz ponadgimnazjalnej z Łomży. Był czas wzmożonego wysiłku w czasie rozgrywanych meczy, była modlitwa, nie zabrakło też czegoś dla ciała. Dzięki uprzejmości Księdza Dziekana na każdego czekał ciepły posiłek i coś słodkiego.

Z młodzieżą na lodowisko do Białegostoku

[26 lutego 2016]
W sobotę 6 lutego 2016 r. dzieci, młodzież  naszej parafii, za zebrane w czasie kolędowania pieniądze, udała się na wycieczkę na lodowisko do  Białegostoku. W wyjeździe uczestniczyło 60 osób wraz z  najlepszymi opiekunami- rodzicami .
Wyruszyliśmy o godzinie 9.00 spod Kościoła. Po blisko dwóch godzinach jazdy, dotarliśmy do Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przygotowanie do wejścia na lód, zajęło nam trochę czasu. Dla każdego uczestnika wypożyczyliśmy łyżwy, dopasowując odpowiedni rozmiar, co nie zawsze udawało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byli już gotowi weszliśmy na taflę. Wśród uczestników mieliśmy wybitnych łyżwiarzy, prezentujących skomplikowane figury i doskonałą technikę. Byli też tacy, którzy mieli łyżwy na nogach po raz pierwszy. Jak wiadomo początki bywają trudne, nie obyło się bez upadków, ale wtedy można było liczyć na koleżeńską pomoc. Nie tylko dzieciaki świetnie się bawiły, rodzice również, wracając wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Jazda na łyżwach to ogromna frajda, ale i spory wysiłek. Dlatego po całej zabawie udaliśmy się na posiłek.

Kolędowanie dzieci i młodzieży

[23 lutego 2016]

2 i 3 stycznia 2016 roku, trwając w radości Świąt Bożego Narodzenia, dzieci i młodzież naszej parafii kolędowała z gwiazdą. Pierwszy dzień zgromadził grupę 60 młodych ludzi. Drugiego dnia było nas jeszcze więcej. Uśmiechnięci, poprzebierani za najróżniejsze postacie. Nasze radosne kolędowanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Proboszcza Ks. kan. Czesława Dygana, który z niecierpliwością nas wypatrywał.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Święto Świętej Rodziny

[08 stycznia 2016]
W Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa na Mszy Św. o godz. 11.30 małżeństwa naszej parafii odnowili swoje ślubowanie, które niegdyś składali przed Bogiem i Kościołem na ślubnym kobiercu.  Po twarzach widać było, że była to dla nich bardzo ważna, doniosła i wzruszająca  uroczystość.  Z pewnością myślami wracali do dnia zawarcia sakramentu małżeństwa, kiedy wpatrzeni w siebie, zakochani, stanęli przed ołtarzem.
 
Drodzy Małżonkowie. Niech na dalsze lata wspólnego życia błogosławi Wam Święta Rodzina z Nazaretu. Szczęść Wam Boże.

Życzenia Świąteczne

[08 stycznia 2016]

Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę duchowo połamać się z każdym z Was białym opłatkiem, symbolem największej miłości i jedności.

 

Życzę Wam wielu głębokich i radosnych przeżyć, mocnej  i żarliwej wiary, że Pan Jezus narodził się w naszych sercach, jest stale obecny w naszym codziennym życiu i jest naszym Panem i Zbawicielem.

 

Niech objawiona nam i przyniesiona na ziemię „Maleńka Miłość”, przemienia każde nasze serce i czyni nas zdolnymi do dzielenia się tą Miłością z drugim potrzebującym człowiekiem.

 

Niech Najświętsza Matka, która pochylała się z wielką troską nad swoim Dzieciątkiem, pochyli się również nad każdą naszą Rodziną i wyprosi Boże błogosławieństwo  dla nas  na nowy 2015 rok

 
Ks. kan Czesław Dygan - Proboszcz

Harcerze ze światłem betlejemskim

[08 stycznia 2016]

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

Odwiedziny Św. Mikołaja

[14 grudnia 2015]
W niedzielę 6 grudnia naszą parafię odwiedził św. Mikołaj. Jego obecność była dla nas wyjątkową okazją do przypomnienia sobie życiorysu oraz historii biskupa z Miry. Podczas każdej Mszy Świętej nasz gość wręczał każdemu dziecku słodki prezent. Odebrał też zapewnienia dzieci o tym, iż będą grzeczne przez cały następny rok. Za wstawiennictwem patrona dnia - św. Mikołaja biskupa z Miry módlmy się do Boga, abyśmy sami stawali się coraz bardziej otwarci na pomoc potrzebującym ludziom.

50-lecie małżeństwa

[27 listopada 2015]
W dniu 26 listopada 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat, są nagradzane w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16.10.1992r. specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku, której z jednej strony jaśnieje napis "Za długoletnie pożycie małżeńskie", a z drugiej strony widnieją dwie srebrzyste róże.

Uroczystość Chrytusa Króla Wszechświata

[22 listopada 2015]
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne ministrantów było w naszej parafii wyjątkową uroczystością. Po rocznej kandydaturze oraz odpowiednim przygotowaniu, 13 chłopców zostało włączonych do grona ministrantów. Niech Jezus Chrystus będzie im zawsze przewodnikiem oraz Królem.

Rekolekcje parafialne

[18 listopada 2015]
W dniach 15, 16, 17 listopada w naszej parafii odbyły się rekolekcje parafialne. Przewodniczył im Ks. mgr lic. Kazimierz Ostrowski - profesor i wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz dyrektor Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży. Niech ten czas wspólnej adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz pouczenia kierowane przez rekolekcjonistę staną się dla nas drogowskazami do Nieba. Ks. Kazimierzowi dziękujemy za wspólny czas oraz życzymy wszelkiego błogosławieństwa za przyczyną Matki Boskiej Różańcowej.
« poprzednia 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 następna »