Św. Florian

[21 maja 2019]

Św. Florian przedstawiany jest jako gaszący pożar oficer rzymski z naczyniem. Czasami jako książę. Bywa, że w ręku trzyma chorągiew.

W naszej parafii uczciliśmy ciężką pracę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miastkowie. Wspólnie modliliśmy się aby Św. Florian otaczał ich opieką.

Za ciężką pracę strażaka – niech Bóg zawsze błogosławi!

Misterium Męki Pańskiej

[23 kwietnia 2019]
W dniu 19 kwietnia 2019r., tj. w Wielki Piątek po adoracji krzyża, w naszej parafii odbyło się Misterium Męki Pańskiej. W rolę aktorów wcieliło się 30 mieszkańców parafii Miastkowo. Przygotowania do tego wydarzenia trwały ok. dwóch miesięcy pod okiem ks. Jarosława Świderek, a stroje własnoręcznie wykonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jadwiga Korytkowska. To pierwsza taka inscenizacja w historii parafii. Misterium zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi, w pełni zasłużonymi brawami.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Poświęcenie kaplicy na parafialnym cmentarzu

[19 stycznia 2017]
Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada 2016r. wpisał się w życie parafii Miastkowa jako dzień wizyty Pasterza diecezji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Przybył On, aby dokonać poświęcenia cmentarnej kaplicy odrestaurowanej dzięki staraniom naszego proboszcza, ks. kanonika Czesława Dygana. Kaplica, która jest jednocześnie rodzinnym grobowcem, została ufundowana przez Juliana Grochowskiego w 1920r.

Adoracje z Księdzem Rektorem

[01 grudnia 2016]
W dniach 18-20.11.2016r. parafianie Miastkowa przeżywali czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które, na zaproszenie proboszcza parafii, Księdza Kanonika Czesława Dygana, poprowadził Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Ksiądz Prałat dr Jarosław Kotowski.

Oddając cześć Świętemu Buntownikowi

[27 października 2016]
Stanisław Kostka, święty z szesnastego wieku, ciągle jest wzorem dla dzieci i młodzieży. Zapyta ktoś: czego może On nauczyć młodych w dwudziestym pierwszym wieku – inne czasy, inne problemy… Otóż czasy się zmieniają, ale problemy pozostają te same: relacje dziecko – rodzic, relacje z rówieśnikami, umiejętność bycia asertywnym, konsumpcyjny styl życia, używki, sekty… Święty Stanisław, Staszek uczy, że trzeba mieć cel, mądry cel w życiu i starać się go realizować zapraszając do pomocy prawdziwego Przyjaciela – Jezusa i Jego Matkę. Ten Święty Buntownik pokazuje współczesnej młodzieży (i nie tylko), że trzeba mieć odwagę, aby płynąć pod prąd, wybierać to, co jest dobre, mądre, a nie to, co jest modne, ale nie daje gwarancji prawdziwego szczęścia. Dlatego też na początku września, wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, przypominamy sobie Jego życie, zapraszamy dzieci i młodzież do celebrowania Jego święta.

Z „Bożą Nutą” wspominaliśmy św. Jana Pawła II

[27 października 2016]
Św. Jan Paweł II jest szczególnie bliski wszystkim Polakom. Wspominamy Jego Osobę, nauczanie, podejmowane działania przy różnych okazjach. Także w październiku wracamy pamięcią do wydarzeń z roku 1978 i radości połączonej z dumą po oficjalnym ogłoszeniu „Habemus Papam”, kiedy zobaczyliśmy w watykańskim oknie polskiego kardynała Karola Wojtyłę, ale już jako następcę św. Piotra. Z perspektywy czasu widać, jak wiele dobra wniósł On w życie naszego narodu, życie Polek i Polaków, co więcej w wydarzenia na całym świecie. Ciągle możemy czerpać z Jego mądrości, odkrywać ją na nowo.

Ciąg dalszy prac remontowo-konserwatorskie na cmentarzu

[29 sierpnia 2016]
Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu grzebalnym z 1920 roku ufundowanym przez dziedzica dóbr majątkowych Drogoszewa Pana Stanisława Grochowskiego. Wymiana wierzby dachowej i pokrycie nową blachą, wykonanie nowych drzwi dębowych i nowych okien.

Kolonie parafialne - Miastkowo

[14 lipca 2016]
W dniach 25.06-01.07.2016 r. dzieci i młodzież naszej parafii pod opieką Ks. Dariusza wypoczywała w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym Caritas Diecezji Łomżyńskiej Ptakach k. Nowogrodu. Tegoroczne „Wakacje z Bogiem” obfitowały w różnorodne atrakcje.

Odpust parafialny

[13 lipca 2016]
W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie obchodzimy odpust parafialny.  W tym roku Słowo Boże wygłosił oraz sumę odpustową odprawił Ks. Infułat Jan Sołowianiuk. Szanownemu kaznodziei z okazji imienin młodzież wręczyła kwiaty i wyraziła swoje najszczersze życzenia. Na dalsze lata niech Ks. Janowi Bóg błogosławi.

Płonka Kościelna

[13 lipca 2016]
Za nami kolejny, już VII Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej, który odbył się 18 czerwca pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia” przy udziale 1500 młodych ludzi z całej naszej diecezji.
W 1050 rocznicę chrztu Polski, pochyliliśmy się nad sakramentem chrztu świętego oraz nad wielką mocą Miłosierdzia Bożego.

UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

[14 czerwca 2016]

Wyruszamy z Najświętszym sakramentem na ulice Miastkowa. Chcemy, aby był On zawsze obecny w naszych środowiskach, domach i rodzinach. Poprzez wyjście na zewnątrz chcemy zamanifestować naszą wiarę w realną obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina.

Kościół od początku głosi wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, i dlatego Eucharystię — która w Kościele katolickim realizuje się jako Eucharystyczna Ofiara i jako sakrament sprawowany podczas Mszy św. — uczynił centrum kultu.

Św. Florian

[14 czerwca 2016]

Św. Florian przedstawiany jest jako gaszący pożar oficer rzymski z naczyniem. Czasami jako książę. Bywa, że w ręku trzyma chorągiew. 

W naszej parafii uczciliśmy ciężką pracę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miastkowie. Wspólnie modliliśmy się aby Św. Florian otaczał ich opieką.

Za ciężką pracę strażaka – niech Bóg zawsze błogosławi!

„Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia!”

[14 czerwca 2016]
Tytułowe słowa z mocą i zaangażowaniem duszy i ciała, wyśpiewała młodzież Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie 27 kwietnia 2016r. w gościnnym Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie, porwana charyzmą Piotra i Jacka, tworzących zespół „Wyrwani z niewoli”.

CZUWANIE…

[14 czerwca 2016]

Jedenaście lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21.37 papież Jan Paweł II zmarł. W chwili śmierci towarzyszyły mu tłumy wiernych zebrane na Placu św. Piotra i miliony ludzi na całym świecie, śledzące relacje mediów z Watykanu. 

10 kwietnia młodzież naszej parafii wraz z p. Anią Alberą przygotowała montaż słowno – muzyczny przybliżający nam Jana Pawła II. Podczas recytacji i śpiewów wyświetlone zostały urywki z życia Wielkiego Polaka.

Św. Janie Pawle II – módl się za nami

Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu

[04 maja 2016]

Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu grzebalnym z 1920 roku ufundowanym przez dziedzica dóbr majątkowych Drogoszewa Pana Stanisława Grochowskiego. Odrestaurowano parkan długości około 500 mb, słupki i bramę. Ułożono kostkę brukową w alei głównej.

« poprzednia 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 następna »