Wizytacja kanoniczna

[03 lipca 2013]
W dniu 29 czerwca 2013r naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.

Pierwszym punktem tego wyjątkowego dnia była Msza św. w kaplicy i spotkanie z mieszkańcami miejscowości Rydzewo.

Pielgrzymka do Italii

[22 maja 2013]
W maju bieżącego roku ks. Proboszcz Czesław Dygan wraz z grupą parafian uczestniczył w pielgrzymce autokarowej do Włoch.

Pielgrzymi szlak biegł m.in. przez Rzym, San Giovanni Rotondo, Castel Gandolfo oraz Monte Casino. Zamieszczamy relację fotograficzną i serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

Wielkanoc 2010 – wizyta ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego

[04 kwietnia 2010]
Podczas świąt Wielkiej Nocy  w naszej parafii  gościliśmy ks. bp Tadeusza Bronakowskiego – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Jego Ekscelencja przewodniczył Mszy św. o godzinie 11.30, na której udzielił sakramentu chrztu świętego pięciorgu nowonarodzonych dzieci. Nasza wspólnota z wielką radością i życzliwością przyjęła fakt obecności księdza biskupa w naszej parafii, w tak szczególnym czasie, jakim jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu biskupowi życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o nieustannej pamięci modlitewnej.

Msza Św. w Czartorii

[20 marca 2010]
Obecność Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, jak i rodzinnych domach ma służyć kształtowaniu duchowej i społecznej wyobraźni Miłosierdzia. Czas peregrynacji stanie się szkołą odkrywania owoców i znaczenia w życiu osobistym Sakramentu Chrztu Św. i Bierzmowania. Będzie sposobnością do pogłębionego spojrzenia na Sakrament Pokuty, zarówno od strony penitenta jak również osoby szafarza. W naszej wspólnocie parafialnej obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczął peregrynację w rodzinach parafii w I niedzielę adwentu i jak dotychczas trwa nadal – obecnie obraz znajduje się w miejscowości Korytki.

Kulig

[10 lutego 2010]
Kulig to rodzaj świetnej zabawy na śniegu. W tym roku dopisał śnieg i wspaniała pogoda, aby 10 lutego uczniowie naszej szkoły mogli poznać, niektórzy po raz pierwszy, radości danej zabawy. Jeden zaprzęg konny z przyczepionymi saniami, a dalej małymi saneczkami w dwóch rzędach, w formie orszaku ruszył z pod szkoły. Drogami naszej miejscowości i przez las ruszyliśmy w kierunku leśnej polany, aby tam przy ognisku i gorącej herbacie pobawić się wspólnie. Czas w dobrym towarzystwie upływa szybko. Organizatorem zimowej wyprawy był  ks. Robert Mieczkowski

Spływ kajakowy...

[25 sierpnia 2009]
W dniach 22-24 sierpnia ks. Robert Mieczkowski (wikariusz w naszej parafii) zorganizował spływ kajakowy rzeką Pisą połączony z biwakiem w Balikach dla młodzieży szkolnej od lat 12. Wyprawę rozpoczęliśmy poranną zbiórką. Następnie udaliśmy się do miejscowości Cieciory, skąd ruszyliśmy w 22km przeprawę kajakami. Wyczerpani po niejednokrotnym „zaliczeniu krzaczastego brzegu” mieliśmy możliwość zrelaksowania się przy muzyce i ognisku. Jednak wcześniej wspólnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej.

Praca wrze...

[12 sierpnia 2009]
W naszej wspólnocie parafialnej wakacje upływają pod znakiem pracy, gdyż wykonywane są prace przy osuszaniu Kościoła i budynku plebanii. Zabieg ten był niezbędny, ponieważ utrzymywanie się wilgoci w przegrodzie budowlanej może stać się przyczyną powstawania i rozwoju korozji biologicznej, obniżenia trwałości muru, pogorszenia parametrów mikroklimatu i warunków zdrowotnych. Duża wilgotność powoduje też zwiększenie strat ciepła oraz powstawanie wtórnego zawilgocenia, wywołanego kondensacją pary wodnej na powierzchni i wewnątrz ścian.

Czuwanie modlitewne...

[28 czerwca 2009]
Dnia 23 czerwca 2009r w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się Nocne Czuwanie Modlitewne, zainicjowane przez kl. Szymona Kurpiewskiego wraz z ks. Robertem Mieczkowskim. Błagania zanoszone ku Bogu były urozmaicone śpiewem oraz prezentacją multimedialną nt.: krzyża świętego przygotowaną przez kleryka Szymona. Czuwanie miało charakter Taize.
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 [ 8 ]