Budowa nowego parkanu

[25 września 2013]
Nasz kościół parafialny i otaczający go teren przeżywa swoisty renesans. Jest to związane z licznymi pracami remontowymi, które sprawiają, że świątynia w Miastkowie z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza.

Zakończenie prac przy elewacji kościoła

[24 lipca 2013]
Jest to trochę spóźniona, lecz niezwykle istotna informacja - prace przy elewacji zewnętrznej naszej świątyni zostały wykonane od 16 kwietnia do 23 lipca 2012r.

Stało się to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Proboszcza Czesława Dygana oraz olbrzymiej życzliwości naszych drogich parafian. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu niniejszych prac.

Wizytacja kanoniczna

[03 lipca 2013]
W dniu 29 czerwca 2013r naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.

Pierwszym punktem tego wyjątkowego dnia była Msza św. w kaplicy i spotkanie z mieszkańcami miejscowości Rydzewo.

Pielgrzymka do Italii

[22 maja 2013]
W maju bieżącego roku ks. Proboszcz Czesław Dygan wraz z grupą parafian uczestniczył w pielgrzymce autokarowej do Włoch.

Pielgrzymi szlak biegł m.in. przez Rzym, San Giovanni Rotondo, Castel Gandolfo oraz Monte Casino. Zamieszczamy relację fotograficzną i serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

Wielkanoc 2010 – wizyta ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego

[04 kwietnia 2010]
Podczas świąt Wielkiej Nocy  w naszej parafii  gościliśmy ks. bp Tadeusza Bronakowskiego – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Jego Ekscelencja przewodniczył Mszy św. o godzinie 11.30, na której udzielił sakramentu chrztu świętego pięciorgu nowonarodzonych dzieci. Nasza wspólnota z wielką radością i życzliwością przyjęła fakt obecności księdza biskupa w naszej parafii, w tak szczególnym czasie, jakim jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu biskupowi życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o nieustannej pamięci modlitewnej.

Msza Św. w Czartorii

[20 marca 2010]
Obecność Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, jak i rodzinnych domach ma służyć kształtowaniu duchowej i społecznej wyobraźni Miłosierdzia. Czas peregrynacji stanie się szkołą odkrywania owoców i znaczenia w życiu osobistym Sakramentu Chrztu Św. i Bierzmowania. Będzie sposobnością do pogłębionego spojrzenia na Sakrament Pokuty, zarówno od strony penitenta jak również osoby szafarza. W naszej wspólnocie parafialnej obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczął peregrynację w rodzinach parafii w I niedzielę adwentu i jak dotychczas trwa nadal – obecnie obraz znajduje się w miejscowości Korytki.

Kulig

[10 lutego 2010]
Kulig to rodzaj świetnej zabawy na śniegu. W tym roku dopisał śnieg i wspaniała pogoda, aby 10 lutego uczniowie naszej szkoły mogli poznać, niektórzy po raz pierwszy, radości danej zabawy. Jeden zaprzęg konny z przyczepionymi saniami, a dalej małymi saneczkami w dwóch rzędach, w formie orszaku ruszył z pod szkoły. Drogami naszej miejscowości i przez las ruszyliśmy w kierunku leśnej polany, aby tam przy ognisku i gorącej herbacie pobawić się wspólnie. Czas w dobrym towarzystwie upływa szybko. Organizatorem zimowej wyprawy był  ks. Robert Mieczkowski

Spływ kajakowy...

[25 sierpnia 2009]
W dniach 22-24 sierpnia ks. Robert Mieczkowski (wikariusz w naszej parafii) zorganizował spływ kajakowy rzeką Pisą połączony z biwakiem w Balikach dla młodzieży szkolnej od lat 12. Wyprawę rozpoczęliśmy poranną zbiórką. Następnie udaliśmy się do miejscowości Cieciory, skąd ruszyliśmy w 22km przeprawę kajakami. Wyczerpani po niejednokrotnym „zaliczeniu krzaczastego brzegu” mieliśmy możliwość zrelaksowania się przy muzyce i ognisku. Jednak wcześniej wspólnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej.

Praca wrze...

[12 sierpnia 2009]
W naszej wspólnocie parafialnej wakacje upływają pod znakiem pracy, gdyż wykonywane są prace przy osuszaniu Kościoła i budynku plebanii. Zabieg ten był niezbędny, ponieważ utrzymywanie się wilgoci w przegrodzie budowlanej może stać się przyczyną powstawania i rozwoju korozji biologicznej, obniżenia trwałości muru, pogorszenia parametrów mikroklimatu i warunków zdrowotnych. Duża wilgotność powoduje też zwiększenie strat ciepła oraz powstawanie wtórnego zawilgocenia, wywołanego kondensacją pary wodnej na powierzchni i wewnątrz ścian.

Czuwanie modlitewne...

[28 czerwca 2009]
Dnia 23 czerwca 2009r w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się Nocne Czuwanie Modlitewne, zainicjowane przez kl. Szymona Kurpiewskiego wraz z ks. Robertem Mieczkowskim. Błagania zanoszone ku Bogu były urozmaicone śpiewem oraz prezentacją multimedialną nt.: krzyża świętego przygotowaną przez kleryka Szymona. Czuwanie miało charakter Taize.
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 [ 8 ]