Niedziela Miłosierdzia Bożego 2015

[20 kwietnia 2015]
"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia " W niedziele 12 kwietnia przeżywaliśmy Święto Bożego Miłosierdzia. Ks. Mariusz Chrostowski, pochodzący z naszej parafii przywiózł relikwie św. Siostry Faustyny. Homilię wygłosił Ks. Dariusz Tybura.

Triduum Paschalne 2015

[20 kwietnia 2015]
Wielki Czwartek to dzień, który rozpoczyna Triduum Paschalne. To szczególny czas upamiętniający najważniejsze wydarzenia w historii Kościoła - ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Światowe Dni Młodzieży

[20 kwietnia 2015]
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” To hasło tegorocznych 30. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbywały się w dniach 28-29 marca w Grajewie. W tym szczególnym święcie młodych wzięło udział 75 osób z naszej parafii. Przez dwa dni uczestniczylismy w modlitwie ,adoracji Najswietszego Sakramentu, drodze krzyżowej,koncertach, konferencjach,laboratoriach wiary,procesji palmowej oraz Eucharystii pod przewodnictwem bp.Janusza Stepnowskiego.

Droga Krzyżowa ulicami Miastkowa

[20 kwietnia 2015]
W dniu 27 marca ulicami Miastkowa przeszła Droga Krzyżowa, upamiętniająca mękę Jezusa Chrystusa. W W rozważaniach i niesieniu krzyża wzięli udział między innymi dzieci i młodzież, strażacy. Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt.

Życzenia Wielkanocne

[05 kwietnia 2015]
Drodzy Parafianie, Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.
 
Ks. kan. Czesław Dygan
Ks. Dariusz Tybura

Rekolekcje wielkopostne

[16 marca 2015]
W tym roku w dniach 13 - 15 marca w naszej parafii odbyły się coroczne ćwiczenia wielkopostne. Przewodniczył im ks. Infułat dr Jan Sołowianiuk. Za wygłoszone Słowo Boże, które ma nas umacniać składamy staropolskie Bóg zapłać.

Wizyta Bpa. Tadeusza Bronakowskiego

[09 marca 2015]

1 marca naszą parafię odwiedził Biskup Tadeusz Bronakowski - Bp. pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Wyjątkową okazją była niedziela seminaryjna, podczas której wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży naszymi ofiarami a przede wszystkim modlitwą za alumnów przygotowyjących się do posługi kapłańskiej.

Półkolonie Narciarskie 2015

[26 lutego 2015]
"Raz do roku można pomodlić się na stoku!" To hasło redakcyjnego zespołu Radia Nadzieja idealnie pasuje do tegorocznych aktywnych ferii zimowych parafii Miastkowo. Półkolonie spędzaliśmy na stacji narciarskiej w Rybnie k. Łomży. Codziennie po porannych modlitwach jechaliśmy na stok.  Pod czujnym okiem cierpliwych instruktorów początkujący od podstaw uczyli się obycia z nartami i jazdy.

Wycieczki za kolędowanie

[26 lutego 2015]
Wszystkim parafianom, którzy wsparli nas ofiarami podczas kolędowania z gwiazdą pragniemy serdecznie podziękować. Dzięki Wam mogliśmy odwiedzić domy i rodziny naszej parafii, aby śpiewać kolędy. Za zebrane pieniądze pojechaliśmy na dwie wycieczki.

Kolędowanie z gwiazdą

[26 lutego 2015]
3 i 4 stycznia 2015 r. mieszkańcy parafii Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie zostali odwiedzeni przez barwnie poprzebieranych, dużych i małych, radosnych, miejscowych kolędników. Kolędowanie rozpoczęło się o 09.00 w sobotę. Wszystkich przybyłych  królów, diabełków, aniołków, pasterzy Józefów oraz Maryje, podzielono na 4 grupy, nad którymi opiekę sprawował ksiądz wikariusz Dariusz Tybura oraz pani katechetka Anna Nawrocka. Piąta grupa została utworzona i kolędowała w Drogoszewie wraz z katechetką Panią Bożeną Ambroziak.

Święto Stanisława Kostki

[26 lutego 2015]
Święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, było w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie wyśmienitym sposobem do spotkania się na modlitwie i zabawie.

Pielgrzymka na Jasną Górę

[26 lutego 2015]
W dniach 1 – 14 sierpnia 2014 wyruszyła na szlak 30 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Do grupy żółto-brązowej dołączyła liczna grupa naszych parafian. Pielgrzymując do Matki Bożej chcieliśmy przedstawić jej nasze dziękczynienia oraz prośby i błagania. Był to wyjątkowy czas refleksji, modlitwy ale i radości z poznania nowych ludzi.

Odpust parafialny

[26 lutego 2015]
Odpust w naszej parafii na święto Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2014. Mszę Świętą celebrował Ks. dr Jarosław Kotowski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Podczas odpustu gościliśmy Rycerzy Kolumba z Rady z Myszyńca w st. Patriotycznym. Po zakończonych uroczystościach można było też zjeść słodkości, „przejść się po straganach” oraz oddać honorowo krew.

Pielgrzymka do Dąbrówki

[26 lutego 2015]
Śpiew, modlitwa i uśmiechy na twarzach – tak wyglądała 3. piesza pielgrzymka do sanktuarium w Dąbrówce. W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy do tej inicjatywy, jako grupa parafialna z Miastkowa. Uczestniczyliśmy w Pielgrzymowaniu, modlitwie oraz uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. Ks bpa Tadeusza Bronakowskiego.

Dożynki parafialne 2014

[25 września 2014]
W dniu 7 września 2014 roku na mszy św. o godz. 11:30 odbyły się parafialne dożynki. Msze św. odprawił ks. wikariusz Dariusz Tybura. A homilie wygłosił proboszcz parafii ks. kan. mgr Czesław Dygan.
« poprzednia 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 następna »