Wizyta Bpa. Tadeusza Bronakowskiego

[29 kwietnia 2014]
Wizyta Bpa. Tadeusza Bronakowskiego w naszej parafii drugiego dnia świąt (22.04.2014 r.).

Droga Krzyżowa ulicami Miastkowa

[29 kwietnia 2014]
Dnia 11 kwietnia 2014 roku ulicami naszej parafii przeszła Droga Krzyżowa. Poszczególne grupy parafialne niosły Krzyż oraz modliły się w intencji swojej i swoich najbliższych.

Ferie z nartami

[21 lutego 2014]
Jest nas wszystkich 33 osoby i czas wolny postanowiliśmy spędzić aktywnie wykorzystując świetną pogodę oraz śnieg na stoku. Dzieci i młodzież, mali i więksi z par. Matki Boskiej Różańcowej z Miastkowa brali udział w zimowych półkoloniach narciarskich. Codziennie dojeżdżaliśmy do stacji narciarskiej Rybno k. Łomży.

Wycieczka na lodowisko

[21 lutego 2014]
Za zebrane pieniądze, które parafianie mogli wrzucać do puszek w trakcie wcześniejszej akcji „Kolędowania z gwiazdą” 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjechała na dwie wycieczki.

Święto ofiarowania Pańskiego

[19 lutego 2014]
2 lutego 2014 roku w uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej Homilię i Mszę św. o godz. 09:30 i 11:30 sprawował jak w latach ubiegłych jego  ekscelencja ks. bp Tadeusz Bronakowski. Na Mszy św. o godz. 11:30 udzielił także sakramentu chrztu św. dla naszej nowej parafianki. Wyrażamy naszą wdzięczność za duchowe wsparcie i modlitwę dla ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego, który okazuje wiele życzliwości dla naszej parafii.

Renowacja Misji Świętych

[29 października 2013]
W dniach od 20 do 25 października  w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Renowację Misji Świętych, którym przewodniczył ojciec z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie.

Ojcze z całego serca dziękujemy za Twoje słowo, które umocniło naszą wiarę, nadzieję i miłość.

UROCZYSTOŚĆ KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

[28 października 2013]
Dnia 27 października 2013r biskup Janusz Stepnowski dokonał uroczystej konsekracji naszej świątyni parafialnej w 150. rocznicę jej wybudowania.  Na uroczystości obecny był także bp Tadeusz Bronakowski, bp Stanisław Stefanek, bp Tadeusz Zawistowski oraz licznie zebrani kapłani.

"Nowe oblicze" kościoła parafialnego :)

[26 września 2013]
Po wielu latach, po wielu trudach i mozołach związanych z licznymi pracami wokół naszej świątyni możemy cieszyć się jej "nowym obliczem".

Budowa nowego parkanu

[25 września 2013]
Nasz kościół parafialny i otaczający go teren przeżywa swoisty renesans. Jest to związane z licznymi pracami remontowymi, które sprawiają, że świątynia w Miastkowie z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza.

Zakończenie prac przy elewacji kościoła

[24 lipca 2013]
Jest to trochę spóźniona, lecz niezwykle istotna informacja - prace przy elewacji zewnętrznej naszej świątyni zostały wykonane od 16 kwietnia do 23 lipca 2012r.

Stało się to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Proboszcza Czesława Dygana oraz olbrzymiej życzliwości naszych drogich parafian. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu niniejszych prac.

Wizytacja kanoniczna

[03 lipca 2013]
W dniu 29 czerwca 2013r naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.

Pierwszym punktem tego wyjątkowego dnia była Msza św. w kaplicy i spotkanie z mieszkańcami miejscowości Rydzewo.

Pielgrzymka do Italii

[22 maja 2013]
W maju bieżącego roku ks. Proboszcz Czesław Dygan wraz z grupą parafian uczestniczył w pielgrzymce autokarowej do Włoch.

Pielgrzymi szlak biegł m.in. przez Rzym, San Giovanni Rotondo, Castel Gandolfo oraz Monte Casino. Zamieszczamy relację fotograficzną i serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

Wielkanoc 2010 – wizyta ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego

[04 kwietnia 2010]
Podczas świąt Wielkiej Nocy  w naszej parafii  gościliśmy ks. bp Tadeusza Bronakowskiego – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Jego Ekscelencja przewodniczył Mszy św. o godzinie 11.30, na której udzielił sakramentu chrztu świętego pięciorgu nowonarodzonych dzieci. Nasza wspólnota z wielką radością i życzliwością przyjęła fakt obecności księdza biskupa w naszej parafii, w tak szczególnym czasie, jakim jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu biskupowi życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o nieustannej pamięci modlitewnej.

Msza Św. w Czartorii

[20 marca 2010]
Obecność Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, jak i rodzinnych domach ma służyć kształtowaniu duchowej i społecznej wyobraźni Miłosierdzia. Czas peregrynacji stanie się szkołą odkrywania owoców i znaczenia w życiu osobistym Sakramentu Chrztu Św. i Bierzmowania. Będzie sposobnością do pogłębionego spojrzenia na Sakrament Pokuty, zarówno od strony penitenta jak również osoby szafarza. W naszej wspólnocie parafialnej obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczął peregrynację w rodzinach parafii w I niedzielę adwentu i jak dotychczas trwa nadal – obecnie obraz znajduje się w miejscowości Korytki.

Kulig

[10 lutego 2010]
Kulig to rodzaj świetnej zabawy na śniegu. W tym roku dopisał śnieg i wspaniała pogoda, aby 10 lutego uczniowie naszej szkoły mogli poznać, niektórzy po raz pierwszy, radości danej zabawy. Jeden zaprzęg konny z przyczepionymi saniami, a dalej małymi saneczkami w dwóch rzędach, w formie orszaku ruszył z pod szkoły. Drogami naszej miejscowości i przez las ruszyliśmy w kierunku leśnej polany, aby tam przy ognisku i gorącej herbacie pobawić się wspólnie. Czas w dobrym towarzystwie upływa szybko. Organizatorem zimowej wyprawy był  ks. Robert Mieczkowski
« poprzednia 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 następna »