Półkolonie Narciarskie 2015

[26 lutego 2015]
"Raz do roku można pomodlić się na stoku!" To hasło redakcyjnego zespołu Radia Nadzieja idealnie pasuje do tegorocznych aktywnych ferii zimowych parafii Miastkowo. Półkolonie spędzaliśmy na stacji narciarskiej w Rybnie k. Łomży. Codziennie po porannych modlitwach jechaliśmy na stok.  Pod czujnym okiem cierpliwych instruktorów początkujący od podstaw uczyli się obycia z nartami i jazdy.

Wycieczki za kolędowanie

[26 lutego 2015]
Wszystkim parafianom, którzy wsparli nas ofiarami podczas kolędowania z gwiazdą pragniemy serdecznie podziękować. Dzięki Wam mogliśmy odwiedzić domy i rodziny naszej parafii, aby śpiewać kolędy. Za zebrane pieniądze pojechaliśmy na dwie wycieczki.

Kolędowanie z gwiazdą

[26 lutego 2015]
3 i 4 stycznia 2015 r. mieszkańcy parafii Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie zostali odwiedzeni przez barwnie poprzebieranych, dużych i małych, radosnych, miejscowych kolędników. Kolędowanie rozpoczęło się o 09.00 w sobotę. Wszystkich przybyłych  królów, diabełków, aniołków, pasterzy Józefów oraz Maryje, podzielono na 4 grupy, nad którymi opiekę sprawował ksiądz wikariusz Dariusz Tybura oraz pani katechetka Anna Nawrocka. Piąta grupa została utworzona i kolędowała w Drogoszewie wraz z katechetką Panią Bożeną Ambroziak.

Święto Stanisława Kostki

[26 lutego 2015]
Święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, było w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie wyśmienitym sposobem do spotkania się na modlitwie i zabawie.

Pielgrzymka na Jasną Górę

[26 lutego 2015]
W dniach 1 – 14 sierpnia 2014 wyruszyła na szlak 30 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Do grupy żółto-brązowej dołączyła liczna grupa naszych parafian. Pielgrzymując do Matki Bożej chcieliśmy przedstawić jej nasze dziękczynienia oraz prośby i błagania. Był to wyjątkowy czas refleksji, modlitwy ale i radości z poznania nowych ludzi.

Odpust parafialny

[26 lutego 2015]
Odpust w naszej parafii na święto Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2014. Mszę Świętą celebrował Ks. dr Jarosław Kotowski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Podczas odpustu gościliśmy Rycerzy Kolumba z Rady z Myszyńca w st. Patriotycznym. Po zakończonych uroczystościach można było też zjeść słodkości, „przejść się po straganach” oraz oddać honorowo krew.

Pielgrzymka do Dąbrówki

[26 lutego 2015]
Śpiew, modlitwa i uśmiechy na twarzach – tak wyglądała 3. piesza pielgrzymka do sanktuarium w Dąbrówce. W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy do tej inicjatywy, jako grupa parafialna z Miastkowa. Uczestniczyliśmy w Pielgrzymowaniu, modlitwie oraz uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. Ks bpa Tadeusza Bronakowskiego.

Dożynki parafialne 2014

[25 września 2014]
W dniu 7 września 2014 roku na mszy św. o godz. 11:30 odbyły się parafialne dożynki. Msze św. odprawił ks. wikariusz Dariusz Tybura. A homilie wygłosił proboszcz parafii ks. kan. mgr Czesław Dygan.

Dokończenie parkanu

[25 września 2014]
Dokończenie parkanu wokół świątyni od strony szkoły podstawowej w Miastkowie. Wyrównanie terenu czarnoziemem i posiano trawę.

Nowy chodnik procesyjny

[25 września 2014]
Wykonanie nowego chodnika procesyjnego wokół Naszej świątyni z kostki granitowej w miesiącu maju.

Konsekracja Abpa Marka Zalewskiego

[23 czerwca 2014]
31 maja 2014 o godz. 17.00 w Łomży święcenia biskupie z rąk kard. Pietro Parolina otrzymał nowy nuncjusz apostolskim w Zimbabwe ks. prałat Marek Zalewski. 51-letni duchowny pochodzi z Augustowa w diecezji ełckiej, ale jest kapłanem diecezji łomżyńskiej. Dotychczas był radcą nuncjatury w Malezji.

Święcenia kapłańskie dk. Mariusza Chrostowskiego

[23 czerwca 2014]
Dnia 31 maja 2014r o godz. 10.00 w Katedrze Łomżyńskiej miały miejsce święcenia prezbiteratu siedmiu diakonów łomżyńskiego seminarium duchownego. Wśród nowowyświęconych kapłanów znajduje się ks. Mariusz Chrostowski - nasz parafianin. Święceń prezbiteratu udzielił Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej J.E Bp Janusz Stepnowski. Wydarzenie to , jest swoistym ukoronowaniem sześcioletniej formacji duchowej, pastoralnej, ludzkiej i intelektualnej odbywanej w łomżyńskim seminarium.

Srebrny Jubileusz Święceń Kapłańskich

[23 czerwca 2014]
Dnia 27 maja 2014 r. kapłani wyświęceni 25 la temu w Katedrze łomżyńskiej świętowali srebrny jubileusz swoich święceń. Pośród Dostojnych Jubilatów obecny był Pasterz Kościoła Łomżyńskiego Bp Janusz Stepnowski, Bp Tadeusz Bronakowski, Bp Stanisław Stefanek, Bp Tadeusz Zawistowski oraz Abp Julisz Paetez, który 25 lat wyświęcił na kapłanów naszych Jubilatów. Wśród tych, którzy 27 maja 1989 r. zostali prezbiterami jest obecny arcybiskup Marek Zalewski oraz Ks. Kan. Czesław Dygan - Proboszcz naszej Parafii.

25 lat kapłaństwa Ks. Kan. Czesława Dygana

[23 czerwca 2014]
25 maja o godzinie 12.00 ksiądz kanonik Czesław Dygan, w asyście kapłanów pochodzących z parafii Miastkowo oraz J.E. Abpa Juliusza Paetza odprawił jubileuszową Mszę Świętą w 25 rocznicę swoich święceń kapłańskich.

50-lecie małżeństwa

[07 maja 2014]
W dniu 6 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Odnowienie ślubów małżeńskich i specjalne jubileuszowe błogosławieństwo Ks. Kanonika Czesława Dygana Proboszcza tutejszej Parafii było niezwykłym przeżyciem duchowym dla dostojnych par z naszej gminy. Władze Gminy wręczyły Jubilatom medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a młodzież oddała im należny szacunek w części artystycznej.
« poprzednia 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7 następna »