Pielgrzymka do Częstochowy 2015

[17 września 2015]
Tak jak w ubiegłym roku powiększona grupa z naszej parafii udała się na szlak Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Dwa tygodnie uczestniczyliśmy w rekolekcjach w drodze. Poprzez modlitwę, śpiew, zabawę  oraz wspólne wędrowanie dotarliśmy wszyscy szczęśliwie do Naszej Matki.

Kolonie parafialne

[22 lipca 2015]
Wakacje to dobry moment aby odpocząć po całym roku nauki w szkole. Udaliśmy się więc do ośrodka wypoczynkowego. Wspoólnie z parafią św. Brunona z Łomży odpoczywialiśmy aktywnie, modliliśmy się, poznawaliśmy przyrodę oraz nowych przyjaciół. Za wszystko dziękujemy.

Jubileusz 50 - lecia kapłaństwa

[22 lipca 2015]
5 lipca 2015 roku uroczystości jubileuszowe obchodził ks. Tadeusz Żebrowski SDB. Było to wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii, które poruszyło wielu parafian. Dziękujemy dobremu Bogu za dar kapłaństwa. Ks. Tadeuszowi życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.

Bierzmowanie 2015

[12 czerwca 2015]
W tym roku sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzielił J. E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski. Jest to sakrament mężnego wyznawania wiary i życia jej zasadni. Młodzieży życzymy wytrwania oraz wszelkich potrzebnych łask.

Boże Ciało 2015

[10 czerwca 2015]
Wyszliśmy na nasze ulice i drogi, aby oddać cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Komunia Święta rocznicowa

[10 czerwca 2015]
31 maja w naszej parafii miała miejsce Komunia Rocznicowa.  Był to moment, w którym dzieci upamiętniły dzień swojej pierwszej Komunii Świętej.
Drogie Dzieci, życzymy Wam, abyście w swoim życiu potrafiły dochować wierności Panu Bogu i świadczyły życiem o Nim, przystępując jak najczęściej do sakramentu Komunii Świętej.

Piesza Pielgrzymka do Dąbrówki

[10 maja 2015]
Na początku maja, wybraliśmy się na Pieszą Pielgrzymkę młodzieży do Dąbrówki. Łaska od Boga pozwoliła nam dotrzeć na miejsce sucho i szczęśliwie. Dziękujemy za troskę i pomoc proboszcza ks. Czesława Dygana, który pokrył koszty tej cudownej przygody z Bogiem. Zainteresowanie tym duchowym przeżyciem było tak ogromne, że na wyjazd zgłosiło się aż 90 osób. Mamy nadzieję, że za rok również wybierzemy się na pątniczy szlak, a w tym roku zapraszamy jeszcze na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

Apel dla Jana Pawła II

[10 maja 2015]

W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Młodzież z naszej parafii wraz z ks. Dariuszem przygotowała montaż słowno-muzyczny o naszym Wielkim Świętym. Był to dobry czas na przypomnienie sobie kim był Jan Paweł II  i  jak wiele zrobił dla nas, dla ojczyzny, kościoła i całego świata.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2015

[20 kwietnia 2015]
"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia " W niedziele 12 kwietnia przeżywaliśmy Święto Bożego Miłosierdzia. Ks. Mariusz Chrostowski, pochodzący z naszej parafii przywiózł relikwie św. Siostry Faustyny. Homilię wygłosił Ks. Dariusz Tybura.

Triduum Paschalne 2015

[20 kwietnia 2015]
Wielki Czwartek to dzień, który rozpoczyna Triduum Paschalne. To szczególny czas upamiętniający najważniejsze wydarzenia w historii Kościoła - ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Światowe Dni Młodzieży

[20 kwietnia 2015]
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” To hasło tegorocznych 30. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbywały się w dniach 28-29 marca w Grajewie. W tym szczególnym święcie młodych wzięło udział 75 osób z naszej parafii. Przez dwa dni uczestniczylismy w modlitwie ,adoracji Najswietszego Sakramentu, drodze krzyżowej,koncertach, konferencjach,laboratoriach wiary,procesji palmowej oraz Eucharystii pod przewodnictwem bp.Janusza Stepnowskiego.

Droga Krzyżowa ulicami Miastkowa

[20 kwietnia 2015]
W dniu 27 marca ulicami Miastkowa przeszła Droga Krzyżowa, upamiętniająca mękę Jezusa Chrystusa. W W rozważaniach i niesieniu krzyża wzięli udział między innymi dzieci i młodzież, strażacy. Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt.

Życzenia Wielkanocne

[05 kwietnia 2015]
Drodzy Parafianie, Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.
 
Ks. kan. Czesław Dygan
Ks. Dariusz Tybura

Rekolekcje wielkopostne

[16 marca 2015]
W tym roku w dniach 13 - 15 marca w naszej parafii odbyły się coroczne ćwiczenia wielkopostne. Przewodniczył im ks. Infułat dr Jan Sołowianiuk. Za wygłoszone Słowo Boże, które ma nas umacniać składamy staropolskie Bóg zapłać.

Wizyta Bpa. Tadeusza Bronakowskiego

[09 marca 2015]

1 marca naszą parafię odwiedził Biskup Tadeusz Bronakowski - Bp. pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Wyjątkową okazją była niedziela seminaryjna, podczas której wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży naszymi ofiarami a przede wszystkim modlitwą za alumnów przygotowyjących się do posługi kapłańskiej.

« poprzednia 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 następna »