Kolędowanie dzieci i młodzieży

[23 lutego 2016]

2 i 3 stycznia 2016 roku, trwając w radości Świąt Bożego Narodzenia, dzieci i młodzież naszej parafii kolędowała z gwiazdą. Pierwszy dzień zgromadził grupę 60 młodych ludzi. Drugiego dnia było nas jeszcze więcej. Uśmiechnięci, poprzebierani za najróżniejsze postacie. Nasze radosne kolędowanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Proboszcza Ks. kan. Czesława Dygana, który z niecierpliwością nas wypatrywał.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Święto Świętej Rodziny

[08 stycznia 2016]
W Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa na Mszy Św. o godz. 11.30 małżeństwa naszej parafii odnowili swoje ślubowanie, które niegdyś składali przed Bogiem i Kościołem na ślubnym kobiercu.  Po twarzach widać było, że była to dla nich bardzo ważna, doniosła i wzruszająca  uroczystość.  Z pewnością myślami wracali do dnia zawarcia sakramentu małżeństwa, kiedy wpatrzeni w siebie, zakochani, stanęli przed ołtarzem.
 
Drodzy Małżonkowie. Niech na dalsze lata wspólnego życia błogosławi Wam Święta Rodzina z Nazaretu. Szczęść Wam Boże.

Życzenia Świąteczne

[08 stycznia 2016]

Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę duchowo połamać się z każdym z Was białym opłatkiem, symbolem największej miłości i jedności.

 

Życzę Wam wielu głębokich i radosnych przeżyć, mocnej  i żarliwej wiary, że Pan Jezus narodził się w naszych sercach, jest stale obecny w naszym codziennym życiu i jest naszym Panem i Zbawicielem.

 

Niech objawiona nam i przyniesiona na ziemię „Maleńka Miłość”, przemienia każde nasze serce i czyni nas zdolnymi do dzielenia się tą Miłością z drugim potrzebującym człowiekiem.

 

Niech Najświętsza Matka, która pochylała się z wielką troską nad swoim Dzieciątkiem, pochyli się również nad każdą naszą Rodziną i wyprosi Boże błogosławieństwo  dla nas  na nowy 2015 rok

 
Ks. kan Czesław Dygan - Proboszcz

Harcerze ze światłem betlejemskim

[08 stycznia 2016]

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

Odwiedziny Św. Mikołaja

[14 grudnia 2015]
W niedzielę 6 grudnia naszą parafię odwiedził św. Mikołaj. Jego obecność była dla nas wyjątkową okazją do przypomnienia sobie życiorysu oraz historii biskupa z Miry. Podczas każdej Mszy Świętej nasz gość wręczał każdemu dziecku słodki prezent. Odebrał też zapewnienia dzieci o tym, iż będą grzeczne przez cały następny rok. Za wstawiennictwem patrona dnia - św. Mikołaja biskupa z Miry módlmy się do Boga, abyśmy sami stawali się coraz bardziej otwarci na pomoc potrzebującym ludziom.

50-lecie małżeństwa

[27 listopada 2015]
W dniu 26 listopada 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat, są nagradzane w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16.10.1992r. specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku, której z jednej strony jaśnieje napis "Za długoletnie pożycie małżeńskie", a z drugiej strony widnieją dwie srebrzyste róże.

Uroczystość Chrytusa Króla Wszechświata

[22 listopada 2015]
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne ministrantów było w naszej parafii wyjątkową uroczystością. Po rocznej kandydaturze oraz odpowiednim przygotowaniu, 13 chłopców zostało włączonych do grona ministrantów. Niech Jezus Chrystus będzie im zawsze przewodnikiem oraz Królem.

Rekolekcje parafialne

[18 listopada 2015]
W dniach 15, 16, 17 listopada w naszej parafii odbyły się rekolekcje parafialne. Przewodniczył im Ks. mgr lic. Kazimierz Ostrowski - profesor i wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz dyrektor Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży. Niech ten czas wspólnej adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz pouczenia kierowane przez rekolekcjonistę staną się dla nas drogowskazami do Nieba. Ks. Kazimierzowi dziękujemy za wspólny czas oraz życzymy wszelkiego błogosławieństwa za przyczyną Matki Boskiej Różańcowej.

11 Listopada 2015

[12 listopada 2015]
Parafialnym uroczystościom przewodniczył Ks. kan. Czesław Dygan. Podczas homilii Ks. Proboszcz przypomniał piękne słowa naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II - mówiące o kochaniu własnej ojczyzny i dbaniu o nią jak o własną matkę. Niech ten wielki dzień będzie dla nas piękną lekcją historii. A wieńce złożone na cmentarzu przed grobem żołnierzy hołdem oddanym patriotom walczącym za naszą ojczyznę. Cześć ich pamięci!

Peregrynacja znaków ŚDM

[07 listopada 2015]
5 listopada 2015 r. godzina 9.20: pełen stan gotowości i oczekiwania... Godzina 9.30 —już powinni być! Wyglądamy przed bramę kościoła pw. Matki Boskiej Różań­cowej w Miastkowie. Nie, jeszcze nie wi­dać! I w końcu 9.36 — są! Zaraz samochód podjedzie i będziemy mogli powitać nie­zwykłych Gości! Ksiądz kan. Czesław Dy­gan, proboszcz parafii, dyrektor Publicz­nego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie, Agnieszka Zduńczyk, nauczyciele, młodzież oraz pa­rafianie będą witać symbole Światowych Dni Młodzieży.

Odpust parafialny

[15 października 2015]
W niedzielę 11 października obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Boskiej Różańcowej. Homilię wygłosił oraz sumę odpustową odprawił ks. dr Sławomir Bartnicki - prefekt oraz profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom za wstawiennictwem Matki Bożej życzymy wielu łask u Boga.

Przegląd Piosenki Religijnej

[15 października 2015]
10 października młodzież z naszej parafii uczestniczyła w XXII Diecezjalnym Przeglądzie piosenki religijnej w Grajewie. Wykonała utwór "Wszyscy ludzie klaszczą w dłonie".
Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Po występach udaliśmy się na posiłek oraz watę cukrową. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym.

Uroczystości w święto Stanisława Kostki

[29 września 2015]
W święto Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, tradycyjnie odbyły się uroczystości w naszej parafii. Msza Święta wraz z kazaniem okolicznościowym, a następnie ognisko były głównymi punktami dnia. Wspólna modlitwa oraz zabawa niech nas prowadzą dobrymi ścieżkami, które przetarł dla nas Św. Stanisław.

Pielgrzymka autokarowa

[17 września 2015]
Parafialny zespół Caritas zorganizował pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. W dniach 11 i 12 września zwiedziliśmy Niepokalanów, Częstochowę oraz Gidle. Niech Matka Boża której się zawierzyliśmy zawsze otacza nas swoją opieką.

Dożynki 2015

[17 września 2015]
W niedzielę 6 września 2015r na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie odbyły się dożynki zorganizowane przez Wójta Gminy Miastkowo i Parafię  pw. Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Św. Polową, której przewodniczył Ks. Dariusz Tybura –Wikariusz Parafii Miastkowo, homilię wygłosił Ks. Proboszcz Kan. Czesław Dygan.  Pan Kazimierz Górski- Wójt Gminy Miastkowo powitał zaproszonych gości, mieszkańców gminy, a przede wszystkich rolników, licznie przybyłych na Mszę Św. dziękczynną.
« poprzednia 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 następna »