Kolonie parafialne - Miastkowo

[14 lipca 2016]
W dniach 25.06-01.07.2016 r. dzieci i młodzież naszej parafii pod opieką Ks. Dariusza wypoczywała w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym Caritas Diecezji Łomżyńskiej Ptakach k. Nowogrodu. Tegoroczne „Wakacje z Bogiem” obfitowały w różnorodne atrakcje.

Odpust parafialny

[13 lipca 2016]
W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie obchodzimy odpust parafialny.  W tym roku Słowo Boże wygłosił oraz sumę odpustową odprawił Ks. Infułat Jan Sołowianiuk. Szanownemu kaznodziei z okazji imienin młodzież wręczyła kwiaty i wyraziła swoje najszczersze życzenia. Na dalsze lata niech Ks. Janowi Bóg błogosławi.

Płonka Kościelna

[13 lipca 2016]
Za nami kolejny, już VII Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej, który odbył się 18 czerwca pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia” przy udziale 1500 młodych ludzi z całej naszej diecezji.
W 1050 rocznicę chrztu Polski, pochyliliśmy się nad sakramentem chrztu świętego oraz nad wielką mocą Miłosierdzia Bożego.

UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

[14 czerwca 2016]

Wyruszamy z Najświętszym sakramentem na ulice Miastkowa. Chcemy, aby był On zawsze obecny w naszych środowiskach, domach i rodzinach. Poprzez wyjście na zewnątrz chcemy zamanifestować naszą wiarę w realną obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina.

Kościół od początku głosi wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, i dlatego Eucharystię — która w Kościele katolickim realizuje się jako Eucharystyczna Ofiara i jako sakrament sprawowany podczas Mszy św. — uczynił centrum kultu.

Św. Florian

[14 czerwca 2016]

Św. Florian przedstawiany jest jako gaszący pożar oficer rzymski z naczyniem. Czasami jako książę. Bywa, że w ręku trzyma chorągiew. 

W naszej parafii uczciliśmy ciężką pracę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miastkowie. Wspólnie modliliśmy się aby Św. Florian otaczał ich opieką.

Za ciężką pracę strażaka – niech Bóg zawsze błogosławi!

„Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia!”

[14 czerwca 2016]
Tytułowe słowa z mocą i zaangażowaniem duszy i ciała, wyśpiewała młodzież Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie 27 kwietnia 2016r. w gościnnym Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie, porwana charyzmą Piotra i Jacka, tworzących zespół „Wyrwani z niewoli”.

CZUWANIE…

[14 czerwca 2016]

Jedenaście lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21.37 papież Jan Paweł II zmarł. W chwili śmierci towarzyszyły mu tłumy wiernych zebrane na Placu św. Piotra i miliony ludzi na całym świecie, śledzące relacje mediów z Watykanu. 

10 kwietnia młodzież naszej parafii wraz z p. Anią Alberą przygotowała montaż słowno – muzyczny przybliżający nam Jana Pawła II. Podczas recytacji i śpiewów wyświetlone zostały urywki z życia Wielkiego Polaka.

Św. Janie Pawle II – módl się za nami

Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu

[04 maja 2016]

Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu grzebalnym z 1920 roku ufundowanym przez dziedzica dóbr majątkowych Drogoszewa Pana Stanisława Grochowskiego. Odrestaurowano parkan długości około 500 mb, słupki i bramę. Ułożono kostkę brukową w alei głównej.

Światowe Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej

[12 kwietnia 2016]

2 i 3 kwietnia 2016 r. w Ostrołęce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej.  Młodzież z naszej parafii również uczestniczyła w tym szczególnym wydarzeniu. Razem z prawie dwoma tysiącami młodych z naszej diecezji wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy, uczestniczyliśmy w procesji miłosierdzia, koncertach, konferencjach.  Nasze dwudniowe świętowanie zakończyliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem  Ks. bp Janusza Stepnowskiego.


Życzenia Wielkanocne Ks. proboszcza

[12 kwietnia 2016]

Niech to święto Paschy Roku Pańskiego 2016 – skłoni nas do ponownego rozważania Tajemnic Wiary i stanie się okazją do ponownego odnowienia więzi ze Zmartwychwstałym Chrystusem, źródłem miłości i nadziei, Panem życia i śmierci.

Życzę Wam Kochani parafianie i tym, którzy czytają te życzenia – pokoju w rodzinach i na świecie.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetla każdy dzień, aż do pełnego spotkania z Nim.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał.

Radosnego Alleluja życzy Ks. Kan. Czesław Dygan.

Triduum Paschalne

[11 kwietnia 2016]
Triduum Paschalne jest najważniejszym wydarzeniem roku liturgicznego w Kościele katolickim. Jest ono urzeczywistnieniem w mistyczny sposób męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Droga krzyżowa ulicami Miastkowa

[22 marca 2016]
Droga krzyżowa przechodząca ulicami miejscowości to piękny zwyczaj i wspaniała tradycja. Pokazuje nasze zaangażowanie w życie parafii. Jest pięknym ​wyrazem naszej wiary w Jezusa Chrystusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Również nasza parafia wyruszyła 18 marca aby dźwigać krzyż Jezusa. Ulicami Miastkowa przeszliśmy aby pokazać naszą wiarę. Chcemy aby Jezus zawsze nas prowadził i pomagał dźwigać krzyże naszej codzienności.

Rekolekcje Wielkopostne

[08 marca 2016]
W dniach od 4 do 6 marca w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je Ks. dr Tomasz Olszewski - Dyrektor SPESS MEDIA GROUP. Był to szczególny czas w roku naszego Kościoła, czas próby, nauk, zastanowienia się nad sobą i własnym życiem. Rekolekcje są też szansą dla nas, by się zatrzymać na chwilę, wyciszyć, a przede wszystkim spotkać Boga. Ks. Rekolekcjoniście dziękujemy za wygłoszone nauki i obiecujemy pamięć w modlitwie.

Turniej piłki nożnej

[08 marca 2016]
W sobotę 13 lutego w Śniadowie odbył się Turniej Piłki Halowej Ministrantów  o Puchar Księdza Dziekana Dekanatu pw. św. Brunona w Łomży. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 w hali sportowej. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W zmaganiach sportowych wzięły udział drużyny wraz ze swoimi opiekunami: Łomża z ks. Piotrem Kleczyńskim, Szczepankowo z ks. Szymonem Pieńkowskim , Śniadowo z ks. Piotrem Jarnickim, Miastkowo i Rydzewo z ks. Dariuszem Tybura. W czasie rywalizacji o miejsca na podium nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę. W samo południe wszyscy zawodnicy, opiekunowie i kibice uczestniczyli w modlitwie Anioł Pański, którą poprowadził ksiądz Piotr Kleczyński. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli ministranci ze szkół:  podstawowej ze Szczepankowa, gimnazjalnej z Miastkowa oraz ponadgimnazjalnej z Łomży. Był czas wzmożonego wysiłku w czasie rozgrywanych meczy, była modlitwa, nie zabrakło też czegoś dla ciała. Dzięki uprzejmości Księdza Dziekana na każdego czekał ciepły posiłek i coś słodkiego.

Z młodzieżą na lodowisko do Białegostoku

[26 lutego 2016]
W sobotę 6 lutego 2016 r. dzieci, młodzież  naszej parafii, za zebrane w czasie kolędowania pieniądze, udała się na wycieczkę na lodowisko do  Białegostoku. W wyjeździe uczestniczyło 60 osób wraz z  najlepszymi opiekunami- rodzicami .
Wyruszyliśmy o godzinie 9.00 spod Kościoła. Po blisko dwóch godzinach jazdy, dotarliśmy do Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przygotowanie do wejścia na lód, zajęło nam trochę czasu. Dla każdego uczestnika wypożyczyliśmy łyżwy, dopasowując odpowiedni rozmiar, co nie zawsze udawało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byli już gotowi weszliśmy na taflę. Wśród uczestników mieliśmy wybitnych łyżwiarzy, prezentujących skomplikowane figury i doskonałą technikę. Byli też tacy, którzy mieli łyżwy na nogach po raz pierwszy. Jak wiadomo początki bywają trudne, nie obyło się bez upadków, ale wtedy można było liczyć na koleżeńską pomoc. Nie tylko dzieciaki świetnie się bawiły, rodzice również, wracając wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Jazda na łyżwach to ogromna frajda, ale i spory wysiłek. Dlatego po całej zabawie udaliśmy się na posiłek.
« poprzednia 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 następna »